Koło dziennikarskie

KOŁO MŁODYCH DZIENNIKARZY

Koło Młodych Dziennikarzy istnieje od 1997 roku. Zajęcia przeznaczone są dla uczniów klas I - VI, którzy czują "żyłkę" dziennikarską i chcą wspólnie redagować gazetkę szkolną "Szkolne co nieco", która ukazuje się nieprzerwanie od 8 lat.
       Młodzi dziennikarze mają możliwość odwiedzenia poznańskich mediów, gdzie poznają pracę profesjonalnych dziennikarzy. Od lat współpracujemy z Działem Dziecięcym "Gazety Wyborczej", gdzie wielu uczniów miało swoje pierwsze publikacje. Do tej pory odwiedziliśmy kilkakrotnie Redakcję "Gazety Wyborczej", byliśmy w Redakcji oraz Drukarni "Głosu Wielkopolskiego", w Redakcji " Małego Przewodnika Katolickiego", w radiu "Merkury", w Wytwórni Filmów Animowanych.
       Co roku organizujemy spotkania czytelników gazetki szkolnej ze św. Mikołajem, który przychodzi do dzieci z wielkim workiem prezentów.
       Podczas Święta Szkoły organizujemy loterię z nagrodami. Pomagają nam w tym nasi sponsorzy: firma JAR - DO, INTER KRAM, sklep MARIO oraz HENTIA.
       Pieniądze uzyskane ze sprzedaży naszego czasopisma przeznaczamy na zakup pomocy naukowych, sprzętu RTV do naszej szkoły. Do tej pory zostały zakupione na potrzeby szkoły:
2 radiomagnetofony, dyktafon, kasety, książki do biblioteki i na nagrody w konkursie czytelniczym. W najbliższym czasie planujemy wzbogacić szkolną pracownię komputerową w telewizor.

Wszystkich chętnych do pracy i wspólnej zabawy zapraszam na zajęcia w środy i piątki w godz. 13:30 - 14:30.

Opiekunka Koła - Wiesława Jechalke