o Szkole

Historia szko造

Z kart historii Szko造 Podstawowej Nr 61 w Poznaniu

Budowa Szko造 Podstawowej w Szczepankowie by豉 dzie貫m, kt鏎e mia這 uhonorowa 獞ier獞iecze istnienia Osiedla, przypadaj帷e w roku 1956. Potrzeb tej inwestycji pot璕owa fakt jego szybkiego rozwoju, oraz co si z tym wi捫e wzrost liczby mieszka鎍闚.
Z inicjatywy obywateli zwi您a si Spo貫czny Komitet Budowy Szko造, kt鏎ego przewodnicz帷ymi byli kolejno : Tadeusz Becela, W豉dys豉w Dewor i Henryk Burchardt. Komitetowi Budowy s逝篡li pomoc : Kazimierz Grzegorzewicz, J霩ef Ptak, Leopold Wypijewski, Antoni B帷zkowski, W豉dys豉w Litewka z 穎n, W豉dys豉w Tomecki, J霩efa Rogalowa, Zofia Nowakowska, J霩ef Kupsz, Marian Borucki, Franciszka Jo鎍owa, Edwin Kosicki, Jan Moci雟ki, Kwiatkowski, Ignasiak, Meinikowa. Liczne akcje spo貫czne przeprowadzane przez cz這nk闚 Komitetu mia造 na celu zgromadzenie potrzebnych funduszy. Uzyskanie aprobaty w豉dz spowodowa這, 瞠 w roku 1958 rozpocz皻o budow.
G堯wnym wykonawc zosta這 Pozna雟kie Przedsi瑿iorstwo Budownictwa Przemys這wego. Mimo pi皻rz帷ych si trudno軼i, jakimi by豉 pojawiaj帷a si nieustannie woda podsk鏎na, prace kontynuowano.
Po roku zmaga powsta豉 wspania豉, na 闚czesne czasy nowoczesna szko豉 o pi皻nastu klasach, z du膨 鈍ietlic i sal gimnastyczn.
Dnia l wrze郾ia 1959 roku pierwsi uczniowie przekroczyli progi nowopowsta貫j plac闚ki o鈍iatowej, a kierownikiem Szko造 zosta豉 w闚czas pani Rozalia ㄆsiewicz. Otwarta wtedy "Ku幡ica Wiedzy" od 44 lat po dzie dzisiejszy godnie s逝篡, przyjmuj帷 w swoje mury coraz to nowe pokolenia m這dych mieszka鎍闚 Szczepankowa.
Hymn szko造

"HYMN SZKOΧ"

I. 安ietna Komisjo Edukacji Narodowej
Dzia豉lno嗆 Twa godna jest podziwu i chwa造
Dzi瘯i Tobie Nar鏚 uczy si w szkole nowej,
Ty da豉 fundament szkolnictwa trwa造.
Ref. Niech 篡je pierwsze Ministerstwo O鈍iaty
Zas逝gi Twe s豉wi b璠ziemy przez laty.
II. Kropl wiedzy w m霩g szary ws帷zy豉 t璚z.
Strumie prawdy przemawia przepi瘯n polszczyzn.
Dzi s這wa uznania za Tw prac wdzi璚zn.
Za ziarna m康ro軼i wrzucone w ziemi 篡zn.
Ref. Niech 篡je pierwsze Ministerstwo O鈍iaty
Zas逝gi Twe s豉wi b璠ziemy przez laty.

S這wa Danuta Brzozowska - 字odka
Muzyka J霩ef Miecznik