Koło teatralne

Teatrzyk "Kacperek"

Grupa teatralna "Kacperek" powstała w październiku 1992 r. Działalność teatrzyku wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród dzieci i młodzieży, obecnie "artyści" podzieleni zostali na dwie grupy
         - starszą - uczniowie kl. IV - VI
         - młodszą - uczniowie kl. I - III
         Dzieci chętnie uczestniczą w próbach, bowiem tu oprócz opanowania tekstu ćwiczą mimikę, ruch i sposób zachowania się na scenie; tu wyzwalają i rozwijają swoją wszechstronną aktywność.
         W ciągu swej dwunastoletniej działalności (w 2002 r. teatrzyk obchodził 10-lecie istnienia) zespół wystawił ok. 40 przedstawień. Były to przede wszystkim baśnie. Warto wspomnieć takie tytuły jak: "Jaś i Małgosia", "Calineczka", "Królowa śniegu", "Kot w butach", "Księżniczka na ziarnku grochu" i wiele, wiele innych. Starsi uczniowie chętnie biorą udział w spektaklach o tematyce młodzieżowej - "Tu mnie nie znajdą", "Wideowagary", "Kara".
         W tym roku szkolnym najmłodsza grupa dzieci wcieliła się w role kolędników - zapustnych przebierańców i przypomniała zaproszonym gościom ten stary, polski obyczaj chodzenia z Turoniem. Śpiewem, tańcem i wesołymi scenkami zabawiali wszystkich zebranych na sali.
         Na przedstawienia, oprócz uczniów naszej szkoły przybywają także dzieci z przedszkoli oraz zaprzyjaźnionych szkół poznańskich. W ubiegłym roku zespół występował przed mieszkańcami osiedla Szczepankowo, a rodzice mogli obejrzeć spektakl pt. "Tu mnie nie znajdą".
         Działalność teatrzyku to nie tylko spektakle, ale także udział, wraz z zespołem muzycznym i tanecznym, w różnego rodzaju uroczystościach szkolnych i środowiskowych, w obchodach Święta Ziemi (przedstawienie ekologiczne "Szczęśliwa planeta"), uroczystościach związanych z rozpoczęciem i zakończeniem roku szkolnego a także udział w akademii z okazji 40-lecia szkoły.
         Występy na scenie są dla dzieci i młodzieży wspaniałą zabawą - mogą poznać magiczny świat teatru, przez chwilę poczuć się Królową Śniegu, Kotem w butach albo Złą Czarownicą.
         Dostarczają niezapomnianych wrażeń i powodują, że stają się odważniejsi i bardziej otwarci na potrzeby innych.

Opiekun Koła teatralnego "KACPEREK"
Małgorzata Wiczyńska